2017. gada 18. febr.

MĀRAS ZĀLĪTES MĪLESTĪBAS PILNAS RŪPES PAR LATVIJU UN TĀS TAUTAS LIKTENI

Māra Zālīte
(dzimusi 1952. gada 18. februārī Krasnojarskas novadā)
Latviešu dzejniece un dramaturģe, kā arī sabiedriskā darbiniece.


Slaidākie koki izaug tieši no dziļākajām gravām. Jo tiem stiprāk jātiecas pēc gaismas nekā tiem, kas no kalna auguši.””
Māra Zālīte ir spilgta, tautā iemīļota dzejniece, dramaturģe un prozaiķe, kā arī autoritāti un cieņu iemantojusi sabiedriskā darbiniece, kas stāvējusi pie latviešu tautas atmodas šūpuļa. Visā viņas daiļradē un sabiedriskajā darbībā jūtamas mīlestības pilnas rūpes par Latviju un tās tautas likteni, akcentēta nepieciešamība pēc ētiskuma un garīgo vērtību saglabāšanas. Māras Zālītes dzeja izmantota daudzu komponistu dziesmās, ražīga bijusi rakstnieces sadarbība ar Latvijas teātriem – tajos iestudētas viņas lugas un izrādēm izmantoti viņas radītie libreti.
2017. gada 14. febr.

REDZU LABU VĀRDU, RAKSTU LABU STĀSTU

UZMANĪBU, KONKURSS !!!

Latviešu valodas aģentūras rīkotais fotogrāfiju un stāstu konkurss „Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” tika veltīts Eiropas Valodu dienai 2016. Ar devīzi „Ļauj Eiropas valodām skanēt” Eiropas Valodu diena rosināja ikvienu apzināties dzimtās valodas prasmju un svešvalodu apguves nozīmīgumu.
Fotogrāfiju un stāstu konkursā ”Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” dalībnieki tiek aicināti meklēt labus vārdus apkārtējā vidē, fotografēt šīs valodas zīmes, papildināt ar stāstu par attēla izcelsmi un dalīties redzētajā ar pārējiem.
Aplūkojiet, kādas valodas zīmes Jūs, konkursa dalībnieki, pamanījuši apkārtējā vidē savā ikdienas dzīvē. ( Piemērām fotogrāfija: ceļa zīme „Ezernieki”. Kādas jūtas izsauc vārds „Ezernieki”? Ko Ezernieki nozīmē Tava dzīvē? Kādu Ezernieku ciematu grib redzēt pēc 20 gadiem? u.t.t., tāpat vārdi „Ezernieku vidusskola”, „Bukmuižas baznīca”, „Balta baznīca”, „bibliotēka”, „Saietu nams” un citi.
Lai mums izdodas labo pamanīt un novērtēt!
Labu dzirdēt, redzēt, pateikt un labu darīt!
Radiet arī savu stāstu dzīvē un bibliotēkas Atsauksmju grāmatā.

Fotogrāfijas ar rakstīto stāstu pieņemam no marta līdz septembrim 2017, kuras tiks izmantotas izstādē, bibliotēkas mājas lapā. Dalībnieki tiks atzīmēti un apbalvoti Latvijas dzimšanas dienā.

2017. gada 11. febr.

AMERIKĀŅU RAKSTNIEKS, SCENĀRISTS SIDNIJS ŠELDONS


Sidnijs Šeldons
(dzimis 1917. gada 11. februārī Čikāgā, Ilinoisa, ASV, miris 2007. gada 30. janvārī Kalifornijā, ASV) 

   Jau ilgus gadus ir viens no pasaulē populārākajiem un visvairāk tulkotajiem bestselleru autoriem. Latviski izdoti tādi slaveni romāni kā, piemēram, “Ja rītdiena pienāks”, “Svešinieks spogulī”, “Kas tu esi šoreiz?”, “Lieliskais plāns”. Jaunākais Šeldona darbs “Sabrukušās debesis” ir satriecošs spriedzes romāns, kas neļauj atslābt uzmanībai līdz pēdējai lappusei.MIRDZAI ĶEMPEI _ 110
Mirdza Ķempe
(pilnā vārda Mirdza Austra Alma Ķempe 1907-1974)
        Ir spilgta parādība latviešu literatūrā, harizmātiska un pretrunīga personība. Izcila dzejniece, kuras daiļrades galvenā tematika ir mīlestība.
       2017.gada 11.februārī mēs atzīmējam dzejnieces 110 dzimšanas gadadienu ar grāmatu izstādi.